Müügitingimused on koostatud Mäerand Grupp OÜ (reg.nr: 12965116; Männiku, Kääpa küla, Saare vald, Jõgevamaa, 49323; info@maerand.com; +372 5695 9677) poolt ning kehtivad Mäerand Grupp OÜ e-poest www.maerand.com ostu sooritades. Antud müügitingimused ei kehti Mäerand Grupp OÜ Facebook’i fännilehe või Instagram’i konto kaudu esitatud tellimustele. Küll aga kehtivad juhul, kui tellimus on esitatud meili (info@maerand.com) vahendusel.

  1. Müügitingimuste kehtivus

1.1. Müügitingimused kehtivad MÄERAND GRUPP OÜ e-poe kui ka meili (info@maerand.com) teel esitatud tellimuse esitaja (edaspidi Klient) ja www.maerand.com omaniku MÄERAND GRUPP OÜ (edaspidi maerand.com) vahel kaupade ostmisel tekkivate õiguste ja kohustuste kohta.

1.2. Müügitingimused ei saa vastuolus olla Eesti Vabariigis kehtivate õigusnormidega ning vajadusel (vaidluste või puuduva informatsiooni puhul) on antud normidega täiendatud.

1.3. Lisaks käesolevatele müügitingimustele reguleerivad Kliendi ja maerand.com vahelisi suhteid maerand.com hinnakiri ja väljakujunenud head tavad.

1.4. Maerand.com jätab endale õiguse käesolevaid tingimusi ja hinnakirja ühepoolselt muuta oma tegevuse efektiivsuse, konkurentsivõimelisuse, edaspidise arenemise, teenuste ja kaupade sortimendi täiendamise või reorganiseerimise eesmärgil. Tingimuste ja hinnakirja muudatused ning täiendused jõustuvad alates nimetatud informatsiooni ilmumise momendist veebilehel www.maerand.com. Kui Klient edastas oma tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, siis Kliendi jaoks kehtivad tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimused, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

1.5. Maerand.com ja Klient soovivad kaubelda maerand.com veebilehekülje www.maerand.com või meili (info@maerand.com) kaudu käesolevas dokumendis sätestatud tingimustel. Maerand.com e-poes või meili (info@maerand.com) teel tellimust vormistades ning ettemaksu sooritades, kinnitab Klient, et ta on tutvunud müügitingimustega ja on nendega nõus.

  1. Hinnakiri

2.1. Mäerand Grupp OÜ e-poes müüdavate toodete hinnad on välja toodud eurodes ilma transpordikuluta ning sisaldavad käibemaksu 22%.

2.2. Transpordi hind sõltub tellitava kauba kaalust ja suurusest, kulleri valikust. Transpordi hind määratakse tellimuse kinnitusel/arvel ning sobivaima kätte toimetamise viisi valib Klient.

2.3. Transpordi hind arvestatakse automaatselt eeldusel, et üks tellimus on mõeldud ühele sihtaadressile. Juhul, kui Klient soovib kaupa toimetada erinevatele aadressidele, tuleb teha erinevad tellimused või juurde tasuda kohaletoimetamise eest maerand.com poolt esitatud arve alusel.

2.4. Maerand.com jätab endale õiguse korrigeerida hindu. Kui Klient edastas oma tellimuse enne hinna muudatuste jõustumist, siis tema jaoks kehtib hind, mis oli arvel kajastatud tellimuse vormistamise momendil.

  1. Tellimuse vormistamine ja kauba eest tasumine

3.1. Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted Ostukorvi.

3.2. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil. Kasutame turvalist Montonio keskkonda.

3.3. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Mäerand Grupp OÜ arvelduskontole.

3.4. Kauba eest on võimalik tasuda pangalinkidega. Olemas on ka võimalus tasuda sularahas, kuid vaid siis, kui kaubale Klient ise järgi tuleb Mäerand Grupp OÜ tootmishoonesse (Kaarhalli, Kääpa küla, Mustvee vald, Jõgevamaa, 49323) ning ka pangaülekande võimalus. Tellimust ei hakata enne täitma ega ka välja saatma, kui tellimuse eest pole laekunud vastav summa Mäerand Grupp OÜ arvelduskontole.

3.5. Kui tellimus on Kliendi poolt vormistatud ning kauba eest on tasutud, saadetakse Kliendile meiliaadressile tellimuse kinnitus, kus on kogu info esitatud tellimuse kohta.

3.6. Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

3.7. Tellimuste vormistamine meili (info@maerand.com) teel toimub vastavalt Kliendi ja Maerand.com vahel toimuva suhtluse-kirjavahetuse alusel. Meili teel esitatud tellimuse puhul kehtivad samasugused müügitingimused nagu eelpool ja allpool mainitud. Klient on nendega tutvunud ning nendega nõus. Hilisemaid pretensioone ei rahuldata.

  1. Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine

4.1. Tooted toimetatakse kohale maerand.com poolt pakitud pakendis.

4.2 Kõik tooted valmistatakse tellimuse alusel ehk tooteid kohe olemas ei ole, juhul, kui pole teisiti märgitud. Pärast tellimuse eest tasumist on kauba valmistamise aeg sõltuvalt tellitud tootest umbes 2 – 4 nädalat, kui mitte rohkem (sõltuvalt perioodist- nt jõuludele eelneval perioodil on tarneaeg tunduvamalt pikem, sest tellimusi on kordades rohkem. Antud lause “umbes 2-4 nädalat, kui mitte rohkem” tähendab, et tellimuse täitmise aeg ei ole täpselt 4 nädalat, vaid võib olla ka 5, 6 või äärmisel juhul 7 nädalat. Oma tellimused saadame välja oma tootmishoonest nii kiiresti, kui võimalik ning teeme seda kindlasti peale toote valmimist) ning sellele lisandub kohale toimetamise aeg tavaliselt 2-3 tööpäeva. Olenevalt maerand.com tellimuste mahust, võib tarneaeg ka pikeneda. Sellisel juhul teavitab Maerand.com sellest oma e-poes ja ka oma sots.meediakanalite kaudu, mitte personaalselt igat tellijaid. Tellimusi hakatakse valmistama tellimuste esitamise järjekorras ning sõltumata Kliendi poolt esitatud toodete kogusest.

4.3. Tarneaeg lükkub edasi tellimuse esitamise ja laekumise vahele jäävate päevade võrra. Tarneaega hakkab Maerand.com ise arvestama sellest päevast, mil Kliendile edastatakse kinnituskiri tellimusest. Võtame tellimuse esimesel võimalusel töösse ning kui oleme töösse võtnud, määrame tellimuse staatuse “Ootel” olekusse. Mis tähendabki seda, et Kliendi tellimus on konkreetselt töös ja valmib esimesel võimalusel.

4.4. Maerand.com kohustub Klienti teavitama tarneaja muutumisest esimesel võimalusel, kui klient on esitanud vastavasisulise päringu tarneaja pikkuse kohta.

4.5. Sihtkoha või kokkulepitud aja muutumisest on Klient kohustatud teavitama maerand.com-d koheselt enne kohaletoomist.

4.6. Tellimuses esitatud andmete täpsusest ja õigsusest sõltub viivituste ja arusaamatuste vältimine kauba kohaletoimetamisel. Maerand.com ja kullerfirma ei vastuta toodete kohaletoimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Kliendi poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest.

  1. Tellimuse tühistamine ja toote tagastamine

5.1. Kui Te ei ole saadud kaubaga rahul, on Teil õigus tellimusest 14 päeva jooksul alates tellitud kauba kättesaamisest taganeda ning kaup kasutamata kujul ja omal kulul tagastada. Seejärel tagastab Mäerand Grupp OÜ Teile kauba eest tasutud summa v.a. transpordikulud.

5.2. Teade tellimusest taganemise kohta koos pangakonto numbriga, kuhu kanda kauba eest tagastatav summa, saatke palun aadressile info@maerand.com. Maerand.com kannab raha antud kontole 14 päeva jooksul alates tagastatud kauba kätte saamisest. Makstud saatekulusid ei tagastata ja saatmisega seotud kulutusi ei kompenseerita.

5.3. Kui kaup jõudis Teieni kahjustatult, andke sellest palun koheselt teada aadressil info@maerand.com või telefonil +372 5695 9677. Parandame, asendame või hüvitame puudustega kauba summas, mille Klient tasus ning hüvitame tagastamisega seotud kulutused.

5.4. Mäerand Grupp OÜ jätab endale õiguse mitte tühistada Kliendi tellimust ning mitte vastu võtta tagastatud kaupa juhul, kui ostetud materjalid olid spetsiaalselt tellitud Kliendi jaoks eritellimuse alusel või kui tegemist on isikupäraste toodetega. Eritellimuseks loetakse:

– spetsiaalselt kliendi jaoks tellitud materjal või ka viimistlus- ja kinnitusvahendid, mis on tellitud lähtuvalt kliendi erisoovist ning mis ei esine Mäerand Grupp OÜ tavasortimendis;
– eritellimusena valmistatud tooted (nt klient on saatnud pildi, millist toodet soovib);
– eritellimusena valmistatud tooted (nt personaliseeritud toode- nimelised tooted, mis on tehtud vastavalt kliendi poolt antud nimele/värvi eelistustele, nt mänguasjakastid, nimetähed jne);
– eritellimusena valmistatud tooted (nt personaliseeritud toode kliendi logoga- lõikelaud ettevõtte logoga jne);
– kui Kliendile on osutatud teenust (nt kujundusteenust-kujundustööd, reklaammaterjali kujundamist, trükki jne).
– k.a. ka hulgitellimusi, mis on vormistatud pärast näidise/kujundusfaili saatmist ning heakskiitu Kliendi poolt ja seda vaid juhul, kui Klient näidist/kujundusfaili soovib/küsib.

5.5. Mäerand Grupp OÜ jätab endale õiguse tühistada Kliendi tellimus juhul, kui:

– tellitud kaup on tarnija laos otsas ning Klient ei ole nõus Mäerand Grupp OÜ poolt pakutava asendustootega;

– kui maerand.com arvelduskontole ei ole laekunud ettemaksu tellimuse täitmiseks;

– kui klient on suhtumisega “Klient on kuningas“, kuid ei käitu nagu kuningas, vaid maerand.com-ga suhtlusviis on ülbe, noriv, ähvardav, üleolev ning kes ükskõik missuguste vabanduste või ka maerand.com poolt pakutud lahendustega rahul ei ole. Sellisel juhul jätab maerand.com endale õiguse tellimus tühistada ning tagastada 100% ulatuses kliendile raha. Kui klient ka sellega rahul pole, ähvardab mainet rikkuda või sellise lahenduse puhul ikkagi halvustab maerand.com tegevust mingilgi viisil (nt teeb sots.meedias negatiivse postituse, mis sisaldab valeväiteid) jätab maerand.com endale õiguse võtta antud klient vastutusele seaduses ettenähtud viisidel end kaitsta (kohus või muu viis), et tagada maerand.com hea jätkuv maine.

  1. Pretensiooni esitamise aeg ja kord

6.1. Vastavalt Võlaõigusseadusele on Kliendil õigus pretensioone esitada 2 aasta jooksul tootel ilmnenud lepingutingimuste mittevastavuse eest alates kauba kättesaamisest, sellest kuue esimese kuu jooksul tekkinud defekti puhul eeldatakse, et see oli olemas ostmise momendil ning defekti iseloomu peab välja selgitama müüja.

6.2. Toote defekti ilmnemisel, kohustub Klient teavitama maerand.com probleemist e-posti aadressil info@maerand.com ning esitama järgmise informatsiooni:

– nimi ja kontaktandmed;

– toote puudus (defekti kirjeldus, võimalusel fotod);

– tellimuse või ostudokumendi number.

Vastav avaldus peab olema saadetud mitte hiljem kui 2-kuu jooksul peale defekti avastamist. Nimetatud tähtaja mõjuva põhjuseta järgimata jätmise korral kaotab Klient õiguse nõuda Mäerand Grupp OÜ tasuta toote vahetamist.

6.3. Peale pretensiooni esitamist kohustub Mäerand Grupp OÜ Kliendi kaebusele kirjaliku vastuse andma 15 päeva jooksul.

6.4. Kui kaubal on tootmisdefekt, siis võib Klient nõuda toote/detaili vahetamist või asendamist, kui see on võimalik ja sellega ei põhjustata Mäerand Grupp OÜ võrreldes teiste õiguskaitsevahendite kasutamisega ebamõistlikke kulusid või põhjendamatuid ebamugavusi, arvestades muu hulgas asja väärtust, lepingutingimustele mittevastavuse olulisust ning Kliendi võimalust saada lepingutingimustele vastav asi oluliste ebamugavusteta mujalt.

6.5. Puudusega toote asendamise korral on Mäerand Grupp OÜ’l õigus nõuda Kliendilt puudusega toote tagastamist. Mäerand Grupp OÜ kannab toote vahetamisega seotud transpordikulud.

6.6. Raha tagastamist on Kliendil võimalik nõuda ainult sellisel juhul, kui toote parandamine või asendamine ei ole võimalik või ebaõnnestub või kui Mäerand Grupp OÜ keeldub õigustamatult toote parandamisest või asendamisest või ei tee seda mõistliku aja jooksul pärast kaebuse esitamist või kui toote parandamise või asendamisega tekitatakse Kliendile põhjendamatuid ebamugavusi.

6.7. Mäerand Grupp OÜ ei vastuta:

– Kliendi süül või hoolimatusel tekkinud toote kahjustumise eest (nt kui lasergraveeringuga lõikelauda on valesti hooldatud);

– Kullerfirma süül või transportimisel tekkinud toote kahjustumise eest;

– defektide eest, mis on tekkinud toote mittesihipärase kasutamise tagajärjel;

– toote loomuliku füüsilise kulumise eest tavapärase kasutamise korral.

  1. Vastutus ja vääramatu jõud

7.1. Mäerand Grupp OÜ vastutab Kliendi ees Mäerand Grupp OÜ poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

7.2. Klient vastutab Mäerand Grupp OÜ ees Kliendi poolt käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

7.3. Kumbki osapool ei vastuta teise osapoole eest ning tema käitumist ei loeta käesolevate tingimuste rikkumiseks oma mistahes kohustuse teostamisega viivitamise või selle mitteteostamise tõttu, kui nimetatud viivituse või mitteteostamise põhjus ei olnud nimetatud osapoole poolt kontrollitav (vääramatu jõud).

7.4. Mäerand Grupp OÜ ei kompenseeri moraalset kahju, mida võib tekitada kliendile tarneaegade, hindade ja muude tingimuste muutmine käesolevate tingimuste raames.

7.5. Mäerand Grupp OÜ ei kompenseeri Kliendi kulusid, mis tekivad asjaolust, et Klient võttis enda peale kolmandate (Mäerand Grupp OÜ mittesõltuvate) isikute ees kohustusi käesolevate tingimustega vastuolus olevatel tingimustel.

7.6. Mäerand Grupp OÜ ei kompenseeri kliendile tarneaegade, hindade ja muude tingimuste muutmise tagajärjena ilmnenud mittekasutatud võimalusi.

  1. Muud tingimused

8.1. Mäerand Grupp OÜ kasutab Kliendi esitatud informatsiooni ainult Kliendi ostutellimuse täitmiseks. Mäerand Grupp OÜ ei avalda ostude sooritamise käigus teatavaks saanud informatsiooni kolmandatele osapooltele, v.a seadusega ettenähtud juhtudel. Samuti ei anna maerand.com infot tellimuste kohta kolmandatele isikutele, kes küll võib olla tellijaga seotud (abikaasa, ema, isa, õde või muu lähedane inimene), kuid siiski pole tellijaks. Tellimusega seotud informatsiooni jagame vaid tellimust vormistanud isikuga. Maerand.com’l on õigus jätta vastamata taolistele kolmandatele isikutele. Kui kliendil tekib küsimusi oma tellimuse kohta, võtab antud klient isikuliselt/isiklikult ise ühendust maerand.com’ga. Kui helistada ei soovi, võib julgesti kirjutada. Maerand.com vastab kõigile oma kirjadele esimesel võimalusel.

8.2. Käesolevates tingimustes reguleerimata küsimustes juhinduvad Klient ja Mäerand Grupp OÜ Eesti Vabariigis kehtivast seadusandlusest ning poolte vahelisi suhteid reguleerivatest teistest aktidest.

8.3. Kogu info toodete (nende iseloomustus, saadavus, lisainfo jms) kohta e-poes www.maerand.com on kirjas e-poes iga konkreetse toote juures.

8.4. Käesolevate tingimuste täitmisest tulenevaid eriarvamusi ja vaidlusi lahendavad pooled eelkõige läbirääkimiste teel. Kui Lepingust tulenevaid vaidlusi ei õnnestu lahendada poolte läbirääkimistega, on nii Kliendil kui ka Mäerand Grupp OÜ’l õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse või Kohtusse.

8.5. Me ei tooda lõikelaua toorikuid, vaid need on meie tooted, toodang ning me lisame neile alati ka oma logod. Signeerime need. Seetõttu ei saada me oma tootmishoonest välja ühtegi toodet ilma oma logodeta. K.a ka siis, kui on tellitud kliendi poolt temapoolse logo graveerimine lõikelaudadele. Kui aga soovid meie logodeta lõikelaudu, on see lisatasuna +3€/lõikelaud või lihtsalt suurema koguse tellimisel koostame hinnapakkumise seda soovi arvestades.

INTELLEKTUAALNE VARA JA SELLE KASUTAMINE

Kõik intellektuaalne vara www.maerand.com veebilehel, Facebook fännilehel ja Instagrami kontol on Mäerand Grupp OÜ omand ja kaitstud autoriõiguse seadusega.
Intellektuaalse omandi kopeerimine, levitamine, kommertseesmärkidel avaldamine, massimeedias kasutamine või muul viisil kasutamine ilma autori nõusolekuta on keelatud ning seadusega karistatav.